Zagraj o dodatkowe punkty w konkursie
Tesco dla Szkół!

Trwa głosowanie, które wyłoni zwycięzców I etapu i zadecyduje o przejściu 292 filmów, w tym również filmu zrealizowanego w naszym gimnazjum (Link do filmu: http://www.tescodlaszkol.pl/83242), pod obrady Jury. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi sympatycy zdążyli już założyć konta na stronie www.tescodlaszkol.pl i regularnie głosują na filmy. Czeka na nich nowa niespodzianka. Możemy ogłosić start dodatkowej atrakcji w konkursie „Tesco dla Szkół” – gry, która dostarczy nie tylko dodatkowej rozrywki, ale także szansę na zdobycie dodatkowych punktów dla wspieranych filmów. Gra jest już dostępna dla każdego zalogowanego użytkownika i będzie z niej można korzystać aż do końca głosowania, do 19.12.2013r. Każdy zalogowany użytkownik znajdzie tam swojego własnego stworka – dziwnego przybysza, który żywi się produktami codziennie zjawiającymi się w jego lodówce. Celem gry jest takie zarządzanie żywnością, aby nic się nie zmarnowało. Gra ma miejsce w fikcyjnym świecie, dlatego też zachodzące w niej procesy są uproszczone i produkty tracą przydatność do spożycia w nieco przyspieszonym tempie. Mamy jednak nadzieję, że pomoże ona utrwalić w grających, zwłaszcza najmłodszych, podstawowe zasady racjonalnego zarządzania żywnością, takie jak sporządzenie list zakupów, planowanie posiłków, mrożenie oraz przetwarzanie. Gra zaprojektowana jest tak, aby efektywnie można było przy niej spędzać ok. 5 do 15 minut dziennie. Ponadto, gra może stanowić okazję do szlifowania znajomości języka angielskiego oraz angielskiej kuchni. Partner konkursu, British Council, dostarczył na jej potrzeby listę tradycyjnych, angielskich przepisów, które znajdziecie w grze. Brak znajomości języka nie jest przeszkodą do udziału – gra zawiera wbudowany słowniczek. Mamy nadzieję, że codzienny kontakt nie tylko z angielskim słownictwem, ale i przepisami z innej kultury, rozbudzi ciekawość poznawczą.

Punkty zdobywane w grze można przekazywać w dowolnym momencie na wybrane przez siebie filmy. Więcej informacji o mechanice gry znajdziecie na stronie. Zapraszamy!

Informacja wygenerowana przez organizatora konkursu