XII Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II

10 października 2013 r. na Jasnej Górze zgromadziło się około 20 tys. uczniów z 511 szkół, którym patronuje największy z Polaków Jan Paweł II.

Wspaniały widok stanowiło 414 pocztów sztandarowych zdobiących Jasnogórskie Wały.

Pośród tej rzeszy uczniów nie zabrakło również nas. Naszą szkołę reprezentowało 40 uczniów wraz z pocztem sztandarowym, oraz dyrekcja i nauczyciele.

Centralnym punktem uroczystości na Jasnej Górze była Msza Święta, której przewodniczył duszpasterz Rodziny Szkół im. JP II Ks. Biskup Henryk Tomasik, oraz 200 kapłanów.

Ks. Biskup podczas homilii zachęcał nas, aby „na Ewangelii uczyć się życia”. „Czy wiesz, że bez Mszy Świętej nie możesz być chrześcijaninem, zachęcaj innych do udziału w Mszy Św. , a może w zwykły dzień idź na Mszę Św. Za tych, którzy nie uczestniczą w niej” – mówił nasz duszpasterz. Ks. Biskup przypomniał również słowa JPII: ”Musicie być wierni”, ale żeby być wiernymi „Musicie od siebie wymagać”

Bezpośrednio po Mszy Św. Studenci KUL odczytali Akt Zawierzenia Szkół im. JP II Matce Bożej Królowej Polski.

Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz przekazał Rodzinie Szkół im. JP II relikwie Krwi JP II.

Zdjęcie relikwiarza z modlitwą za wstawiennictwem JPII, krzyżyk z napisem „Jezu ufam Tobie”, znaczek pielgrzymki oraz śpiewnik to pielgrzymkowy pakiet dla każdego uczestnika.

Tego dnia na Jasnej Górze modliliśmy się w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz zwiedzaliśmy z przewodnikiem ważne miejsca Jasnej Góry.

Rodzinne spotkanie przebiegało w atmosferze życzliwości i radosnego entuzjazmu młodzieży ze szkół z dumą noszących imię Papieża Jana Pawła II.

Tegoroczna pielgrzymka była ważnym wydarzeniem przygotowującym naszą społeczność do historycznej chwili, do kanonizacji naszego Patrona

Do zobaczenia w przyszłym roku 9 października 2014.

Zofia Marek