LEKCJE W PRACOWNI DOKUMENTACJI
DZIEJÓW MIASTA PŁOŃSKA

W dniach 12.11.2013 oraz 15.11.2013r. klasy III A i II A wraz z wychowawcami p. Krystyną Jankowską i p. Bożeną Smoczyńską poznawały zbiory Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska w ramach współpracy w zakresie edukacji regionalnej młodych pokoleń. Uczniowie zostali zapoznani ze zbiorami Pracowni, które dokumentują wielowiekową historię Płońska, gromadzącą wiedzę o ludziach, ich losach, postawach i wyborach, zdarzeniach i sytuacjach których nie wolno zapomnieć.

Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziły zdjęcia i wzruszające dokumenty z lat 1939-1945: fotografie, listy, kartki pocztowe, grypsy.

Z ciekawością uczniowie oglądali zgromadzone dokumenty jako wymiar lokalnej historii, biografie najstarszych płońskich rodzin, świadectwa, relacje i wspomnienia dawnych mieszkańców i ich potomków.

opracowała
                                                                                                                                Krystyna Jankowska