DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Teatralnym przygotował uroczystą akademię. Wcześniej opracowano i wydrukowano zaproszenia, które dostarczono osobiście specjalnym gościom. Po wystąpieniu pani dyrektor głos zabrali pan burmistrz, pani prezes powiatowego ZNP a następnie miało miejsce niezwykle wzruszające wystąpienie pana Henryka Zienkiewicza pierwszego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 oraz pani Bożeny Rosiak wieloletniej wicedyrektor SP4 i naszego gimnazjum. Członkowie Szkolnego Koła Teatralnego zaprezentowali humorystyczną scenkę rodzajową – lekcja  wychowawcza w kl. III gimnazjum. Następnie przewodniczący Samorządu podał wyniki przeprowadzonego wcześniej konkursu w którym uczniowie oddawali swoje głosy na wybranych nauczycieli w pięciu kategoriach :

„Mistrz Mowy Polskiej” – p. Barbara Górnicka

„Mistrz Reżyserii” – p. Zbigniew Wiśniewski

„Mistrz Elegancji” – p. Justyna Junczak

„Mistrz Humoru” – p. Krzysztof Lejza

„Mistrz Grozy” – p. Krystyna Jankowska

Wszystkim gościom i pracownikom szkoły wręczono po symbolicznej róży, zaś laureatom konkursu dyplomy.