„Moje wędrówki po Azji”

W piątek 22 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżniczką Martą Harzyńską pt. „Moje wędrówki po Azji”.
Pani Marta przedstawiła w bardzo ciekawy sposób (pełen humoru i ciekawostek) swoje wspomnienia z licznych podróży po krajach południowej i południowo-wschodniej Azji. Opowieści zostały wzbogacone prezentacją multimedialną z wieloma unikalnymi zdjęciami autorstwa podróżniczki. Pani Marta szczególnie starała się przedstawić swoje osobiste wrażenia ze spotkań z mieszkańcami Azji. Dowiedzieliśmy się na przykład: jak wygląda życie codzienne w jednej z rodzin  na Sri Lance, jak wyglądają zabawy dzieci wiejskich w Tajlandii i Kambodży, jakie „zalety transportowe” posiada wielbłąd, a tygrysy w Świątyni Tygrysa wcale nie są takie groźne i lubią gdy człowiek się do nich przytula.
„Oczami podróżniczki” zwiedziliśmy także takie znane miejsca jak: Tadż Mahal, Waranasi czy kompleks świątyń w Angkor.
Szczególne zainteresowanie wzbudził pokaz autentycznych sari z Indii z pokazem sposobu ich zakładania.
Podczas spotkania pani Elwira Rutkowska przeprowadziła warsztaty origami. Spotkaniu towarzyszyła wystawa origami autorstwa Pauliny Filipkowskiej z klasy 2C.

Spotkanie z podróżniczką przygotowali:
Żaneta Górczyńska
Renata Drogosz
Joanna Zielińska
Natalia Biegaleska
Marta Pluta
Justyna Kaczyńska
Karol Górecki

pod kierunkiem nauczycieli: Krzysztofa Lejzy, Bogumiły Iwanowskiej i Ludmiły Grzelak.

Spotkanie prowadzili uczniowie klasy 2D,  uczęszczających na dodatkowe zajęcia z geografii w naszym gimnazjum. Uczniowie zaprezentowali jako wstęp do spotkania oryginalną prezentację multimedialną wprowadzającą widzów w „azjatyckie klimaty” oraz zatańczyli taniec rodem z Bollywood (wszystko opatrzone piękną azjatycką muzyką etniczną).

opracował
                                                                                                                                       Krzysztof Lejza