część I – sala widowiskowa w Kościele p.w. św. M. Kolbe w Płońsku

godzina 900

pokaz tańca w stylu boolywood przygotowany przez uczennice Gimnazjum nr 1 oraz pokaz slajdów podróżniczych przygotowany przez Agencję Podróżniczą TERRA INCOGNITA temat: „NAMASTE INDIA – różnorodność kultur i krajobrazów”

Opowieść o egzotyce i różnorodności kulturowej północnych Indii. Podróż do Indii jest marzeniem wielu osób pragnących oderwać się od świata zachodniej cywilizacji.

Islamska architektura Wielkich Mogołów, pływające domy w Kaszmirze, pałace maharadżów i pustynia w Radżastanie, Złota Świątynia i waleczni Sikhowie w turbanach w Amritsarze, modlitwy nad brzegiem Gangesu w Varanasi, plantacje herbaty w Dardżylingu, pola ryżowe w Assamie, dżungla i świat kultury plemiennej w Arunachal Pradesh, ośnieżone szczyty Himalajów Garhwalu i wędrujący u ich podnóża pielgrzymi to tylko  niektóre elementy różnobarwnej tętniącej  życiem indyjskiej mozaiki. Nie tylko zwiedzanie zabytków czy podziwianie   przyrody, ale samo podróżowanie i podglądanie toczącego się tu życia dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń.

Zobaczyliśmy m. in. scenki uliczne (uliczny dentysta!), życie codzienne (jak wziąć prysznic w dzbanku wody?), pełne ekspresji święta (Dzień Kobiet w wersji indyjskiej), święte krowy (jak je minąć w wąskiej uliczce?), riksze (targuj się!), malownicze bazary (niezwykły targ kwiatów w Kalkucie). Mimo, że zmęczą nas upały, kupno biletu kolejowego (biurokracja!), targowanie na każdym kroku, to wracając do kraju będziemy tęsknić za Indiami.

godzina 1030 przedstawiciele samorządów klas VI zostali zaproszeni na spotkanie z samorządem Gimnazjum nr 1 w Płońsku

godzina 1035 odbyło się spotkanie z wychowawcami klas pierwszych

Klasa I A – ogólna z elementami edukacji dziennikarskiej i  medialnej - wychowawca   Roman Gębarowski (nauczyciele współpracujący z wychowawcą  Agata Raćkowska i  Piotr Wiśniewski)

Klasa I B – ogólna z elementami bankowości i ekonomii – ekonomia na co dzień Projekt „BAKCYL” wychowawca  Krystyna Jankowska (nauczyciel  współpracujący z wychowawcą  Bożena Smoczyńska)

Klasa I C – ogólna z elementami turystyki w świetle historii Polski wychowawca Kinga Rogowska

Klasa I D – ogólna z elementami mechatroniki wychowawca  Monika Wiśniewska (nauczyciel współpracujący z wychowawcą  Andrzej Raćkowski)
Klasa I E – ogólna z edukacją teatralną - wychowawca  Lidia Paczkowska (nauczyciel współpracujący z wychowawcą  Ewa Wierzbicka)

część II – Gimnazjum nr 1

w godzinach 1140 – 1225 udział uczniów klas VI w wybranych zajęciach lekcyjneych

język polski  temat:   Fraszki Jana Kochanowskiego, temat: Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój … - Powstanie Warszawskie w pieśni i poezji

temat: Matematyka w zastosowaniach – lokaty bankowe i ich oprocentowanie

temat: Wykorzystanie wielkości wprost i odwrotnie proporcjonalnych do rozwiązywania zadań,

historia temat: I wojna światowa  - utrwalenie wiadomości

język rosyjski temat: Wyprawa w kosmos

biologia temat: Organizm człowieka jako funkcjonalna całość,

w – f
temat: Podania i chwyty piłki w koszykówce w miejscu i biegu

temat: Gry i zabawy lekkoatletyczne w terenie

temat: Zasady gry w ringo. Przepisy i zasady sędziowania

chemia temat: Quiz chemiczny – woda i roztwory wodne, technika temat: Bezpieczeństwo w ruchu drogowym,

religia temat: Aby nas uświęcać – pamiętaj abyś dzień święty święcił,

wos temat: Polska w Unii Europejskiej – quiz,

język angielski temat: My future plans – moje plany na przyszłość.

godzina 1240 chętni uczniowie klas VI – uczestniczyli w pokazie talentów w wykonaniu gimnazjalistów, które odbyły się na sali gimnastycznej

w ramach obchodów Dnia Dziecka.