Narodowe czytanie
          Już po raz drugi uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum uczestniczyli w Narodowym Czytaniu, które trzy lata temu zainaugurował Prezydent RP Bronisław Komorowski.
6 września na Poświętnem w Sienkiewiczówce spotkali się wszyscy Ci, którzy kochają literaturę, lubią czytać, a losy Skrzetuskiego, Kmicica i Wołodyjowskiego są im szczególnie bliskie.
Gimnazjum nr 1 reprezentowała nietypowa i wyjątkowa grupa pod kierunkiem Barbary Górnickiej, Ewy Wierzbickiej oraz Igi Wierzejskiej.
W jej skład wchodzili: Pani dyrektor Iwona Zdunek jako narrator, Pani wicedyrektor Alicja Kwiatkowska w roli Baśki Jeziorkowskiej oraz uczniowie z grupy teatralnej A TO MY: Mateusz Tworek w roli Małego Rycerza, Imć Onufry Zagłoba- Konrad Nachtman i urocza Joanna Strubińska jako Basieńka. Wszyscy w strojach z epoki, przy wtórze przebojowej pieśni Rycerze Trzej zaprezentowali dwie scenki
z ostatniej części Trylogii Henryka Sienkiewicza.
Narodowe Czytanie to piękna inicjatywa, która łączy pokolenia, zbliża lokalne środowisko a nade wszystko skłania do refleksji oraz zabawy.                                                                                                                                

                                                                                                                                        Opracowała Barbara Górnicka