Festiwal Nauki – Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 1 w Płońsku

11 marca odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki – Dzień Otwarty dla uczniów płońskich szkół podstawowych. Na wstępie powitaliśmy przybyłych gości – głos zabrała Pani dyrektor Iwona Zdunek oraz burmistrz miasta Płońska – Andrzej Pietrasik.

Dalszą część spotkania poprowadził opiekun Samorządu Uczniowskiego – Pan Grzegorz Gocejna wraz z przewodniczącym Szkolnego Samorządu Uczniowskiego Mateuszem Tokarskim i Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej – Izabelą Rurka.

Program spotkania:

- Prezentacja szkoły (zdjęcia z wyborów do samorządu, akcje, mikołajki, film „U nas jest najpiękniej”, kabaret),

- Pokaz zręcznościowy w wykonaniu klasy sportowej,

- Scenki teatralne: „Z życia szkoły” (grupa teatralna), Czerwony Kapturek (wersja niemieckojęzyczna), Studio 21 (inscenizacja w języku francuskim),

- Taniec towarzyski – klub przedstawił Pan Pośpieszyński (wystąpili uczniowie kl. VI oraz uczniowie gimnazjum.

Po prezentacji na sali gimnastycznej, odbyły się zajęcia w pracowniach:

1. „Grosz, złotówka, fortuna – jak oszczędzać?...” prowadzący – Bożena Smoczyńska.

2. „Matematyka – nauka pełna niespodzianek” prowadzący – Krystyna Jankowska.

3. Na bazie projektu „Mechatronika…” prowadzący – A. Raćkowski i E. Rutkowska.

4. Zajęcia z doradztwa zawodowego „Kim będę” prowadzący – Anna Grąbczewska.

5. Prezentacja projektu „Bitwa o Anglię” prowadzący – Kinga Rogowska.

6. Ciekawe zjawiska geograficzne, prowadzący – Krzysztof Lejza.

7. „Kwasy wokół nas”, prowadzący – Gabriela Jarczewska.

8. „Fizyka dla każdego”, prowadzący – Marzenna Gąsecka.

9.Warsztaty teatralne, prowadzący – Ewa Wierzbicka.

10. Poznajemy świat zmysłami, prowadzący – Marzena Jóźwiak.

11. Zabawy z językiem rosyjskim, prowadzący – Monika Wiśniewska.

12. Języki obce w naszej szkole, prowadzący: J. Junczak, A. Mikołajczyk, I. Żelasko.

13. Prezentacja projektu o roli i znaczeniu muzyki w życiu młodego człowieka, prowadzący – I. Wierzejska.