W dniu 19 września 2014 roku, w naszym gimnazjum, odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju.
Uczniowie z naszego gimnazjum oraz S.P. nr 2, przygotowali
z tej okazji program, którego głównym przesłaniem była konieczność nieustannego zabiegania o pokój na świecie. Program obejrzeli nie tylko zaproszeni z tej okazji goście, w tym Burmistrz Płońska, pan A. Pietrasik, który w październiku 2013r. został wybrany przewodniczącym Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju.
Za pośrednictwem transmisji internetowej, połączyliśmy się z młodzieżą z Wołgogradu, która przed dwoma laty w ramach wymiany międzynarodowej pomiędzy szkołami, gościła w murach naszej szkoły.
Występy uczniów naszego gimnazjum wywołały wiele emocji, skłoniły do refleksji. Młodym artystom przygotowującym program przyświecały słowa Patrona naszej szkoły - Świętego Jana Pawła II: "Pokój stanowi wyzwanie zawsze aktualne (...) Jest niepewny i nietrwały, pozostaje sprawą wielkiej wagi".
W przygotowanie programu wspólnie z uczniami kl. III gimnazjum byli zaangażowani następujący nauczyciele:
p. Alicja Kwiatkowska, p. Iga Wierzejska,  p. Alina Osińska, p. Agata Raćkowska, p. Andrzej Raćkowski, p. Ludmiła Grzelak, p. Agnieszka Mikołajczyk-Kłapeć, p. Iwona Kopecka-Żelasko, p. Lidia Paczkowska,  oraz p. Monika Wiśniewska.

opracowała: Monika Wiśniewska