„Przez żołądek do serca”

Dnia 23 września 2014 roku w Gimnazjum nr 1 w Płońsku odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem: „Przez żołądek do serca”. Grupa 12 uczniów z Gimnazjum nr 1 (6 osób) oraz Gimnazjum nr 2 (6 osób) w Płońsku pod kontrolą i opieką nauczycieli języka angielskiego pani Justyny Junczak oraz pana Grzegorza Kawczyńskiego pracowali nad przygotowaniem zapiekanki makaronowej w ramach Edukacyjnego Projektu Unijnego.

Realizacja projektu przewidziana jest na 10 miesięcy roku szkolnego 2014/2015. W ramach współpracy międzyszkolnej uczniowie będą spotykać się raz w miesiącu w wybranej szkole i wspólnie przygotowywać smaczne i ciekawe dania pochodzące z polskiej kuchni.
W trakcie trwania projektu uczniowie wcielą się również w redaktorów bloga kulinarnego, gdzie będą dzielić się własnymi doświadczeniami związanymi z gotowaniem i przygotowywaniem posiłków.

Kolejnym założeniem projektu: „Przez żołądek do serca” jest także współpraca międzynarodowa oraz wymiana uczniów. W dniach od 6 do 12 Października 2014 roku Płońsk odwiedzi grupa 12 uczniów ze Szkoły Średniej im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach w rejonie Solecznickim na Litwie. Dzięki temu młodzież uczestnicząca w projekcie będzie miała szansę nie tylko rozwijać swoje pasje kulinarne podczas wspólnego gotowania ale także szlifować swoją wiedzę językową, gdyż to właśnie język angielski został wybrany językiem zarówno wymiany jak i całego projektu.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszych dalszych działań zapraszamy do odwiedzania naszego bloga kulinarnego oraz do przeglądania strony internetowej naszej szkoły.
                                                                                                                                            opracowała: Justyna Junczak